Agenda Falla Barraca Espadán

PROGRAMA DE FESTEJOS FALLAS 2017:

Dijous 2 de febrer

21:30 h.- XI Gala de la Pirotècnia. (JCF)

Divendres 3 de febrer

19:30 h.- Inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color. (JCF)

Dissabte 4 de febrer

10:00 h.- Esmorzar per a la comissiò Infantil a carrec de la falla.
11:00 h.- Visita a l’Observatori del Canvi Climàtic.
12:00 h.- Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries. Exposició del Ninot. (JCF)

Diumenge 5 de febrer

16:30 h.- Exaltació de les FFMM del Marítim. (AFM)

Divendres 17 de febrer

21:30 h.- Sopar d’aixelleta i posà de banderes per la nostra demarcació.

Dissabte 18 de febrer

10:30 h.- Intercanvi de fotografies de nostra Fallera Major Infantil amb la Fallera Major Infantil de València al Palau de l’Exposició. (JCF)
18:30 h.- Carnestoltes Infantil amb berenar – sopar.
20:00 h.- Gala Sector Malavarrosa – Cabanyal – Beteró (SMCB)
21:30 h.- Sopar d’aixelleta.
22:30 h.- II Concurs de Karaoke

Diumenge 19 de febrer

10:30 h.- Intercanvi de fotografies de nostra Fallera Major amb la Fallera Major de València i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició. (JCF)
14:00 h.- Dinar per a tota la Comissió “a escote”.
Divendres 24 de febrer
21:00 h.- Sopar Gala Fallera en Fira Valencia. (JCF)

Dissabte 25 de febrer

19:00 h.- Entrega de recompenses.
20:00 h.- Espectacle pirotècnic amb mascletà vertical. (JCF)
22:00 h.- Sopar Casalero i Casalera.

Diumenge 26 de febrer

07:30 h.- Despertà Infantil
07:40 h.- Despertà i en acabar la despertà, final amb un terratrèmol espectacular, A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants. (JCF)
12:30 h.- Entrada de Bandes de Música. (JCF)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:00 h.- Concurs d’arros al forn.
17:00 h.- Anirem a la Crida.
20:00 h.- Crida a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic. (JCF)

Dimartss 28 de febrer

14:00 h.- Mascletà en la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Dimecres 1 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Dijous 2 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Divendres 3 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
21:00 h.- Gran Gala de l’Esport. (JCF)
21:30 h.- Sopar d’aixelleta al nostre casal.
22:30 h.- Entrega de Premis Barraquer d’Or i Barraquer de Cor.

Dissabte 4 de març

10:00 h.- Esmorzar per a la Comissió Infantil.
11:00 h.- Confecció decoració Parador.
11:00 h.- Al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb visita de la Fallera Major Infantil de València y la cort d’honor. (JCF)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
17:00 h.- Visita exposició del Ninot.
18:00 h.- Cavalcada del Ninot. (JCF)
21:30 h.- Sopar d’aixelleta al nostre casal.
23:00 h.- Firma al Llibre d’Honor de la falla.
00:00 h.- Mascletà de colors a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Diumenge 05 de març

10:00 h.- Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre. (JCF)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:00 h.- Dinar de la dona (Apuntar-se en el tauló del casal).

Dilluns 6 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
19:00 h.- Trencà de perols.

Dimarts 7 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
19:00 h.- Trencà de perols.

Dimecres 8 de març

11:00 h.- Visita de la Fallera Major de València i la cort d’honor al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata. (JCF)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
19:00 h.- Trencà de perols.

Dijous 09 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
18:00 h.- Homenatge a les Forçes Armades a les falleres Majors de València. (JCF)
19:00 h.- Trencà de perols.

Divendres 10 de març

12:00 h.- Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor. (JCF)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
19:00 h.- Trencà de perols.
21:00 h.- Inauguració de l’enllumenat i del nostre parador .
22:00 h.- Sopar d’aixelleta.
00:00 h.- Representació del espectacle “Hoy si me puedo levantar”.

Dissabte 11 de març

Dia del Infantil.
11:00 h.- Castells unflables i Laser Game
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:00 h.- Dinar per a tota la Comissió Infantil a càrrec de la falla.
14:30 h.- Dinar d’aixelleta per a la Comissió Major.
21:30 h.- Sopar d’aixelleta.
23:00 h.- Discomòbil.
00.00 h.- Espectacle nocturn amb pirotècnia. (JCF)

Diumenge 12 de març

12:00 h.- Animación Infantil.
12:00 h.- “Tapeo” per a tota la Comissió.
13:00 h.- Concurs de Paelles.
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Dilluns 13 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)

Dimarts 14 de març

14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
17:00 h.- Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil. (JCF)
18:00 h.- Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil del 2017. (JCF)
18:00 h.- Arreplegà del Ninot Infantil.
20:30 h.- Plantà del Cor del Cabanyal.
21:00 h.- Sopar de la “Plantà Infantil”, a càrrec de la falla.
22:00 h.- Sopar de la Comissió Major, a càrrec de la falla.
00:00 h.- Plantà de la nostra falleta Infantil per l’artista: Ximo Martí i Fernández.
00:00 h.- Visita a les falles de Especial (Apuntar-se en el tauló del casal).

Dimecres 15 de març

09:00 h.- Esperarem al jurat de la falla Infantil.
10:00 h.- Esmorzar per a tota la Comissió a “escote”.
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:00 h.- Dinar d’aixelleta.
17:00 h.- Clausura de l’Exposició del Ninot. (JCF)
17:30 h.- Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat del 2017. (JCF)
18:00 h.- Arreplegà del ninot de la falla gran.
21:00 h.- Sopar per a la Comissió Infantil, a càrrec de la falla.
22:00 h.- Sopar de la “Plantà Major”, a càrrec de la falla.
23:00 h.- III Campeonat nocturn de truc i parchís (apuntar-se en el tauló d’anuncis).
00:00 h.- Plantà de la nostra falla gran, per l’artista: Luis Espinosa Olmos.
00:00 h.- L’Alba de les Falles amb espectacle pirotècnic. (JCF)

Dijous 16 de març

09:00 h.- Esperarem al jurat de la falla gran.
10:00 h.- Esmorzar per a tota la Comissió a “escote”.
12:00 h.- Primer cercavila per la nostra demarcació.
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:30 h.- Dinar d’aixelleta.
16:00 h.- La Comissió Infantil arreplegarà el premi de la falla, si ho haguera.
21:00 h.- Sopar per a la Comissió Infantil, oferit per nostre P.I. Izan Aleixandre Rodríguez, i nostra F.M.I. Adriana Morales Candela.
22:00 h.- Sopar per a la Comissió Major oferit per nostra F.M. Ana Manzano Ribes.
23:30 h.- Discomòbil oferida per nostra F.M. Ana Manzano Ribes.
00:00 h.- Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda. (JCF)

Divendres 17 de març

10:00 h.- Si ens han concedit premi a la falla gran, anirem a replegar-ho.
10:00 h.- Esmorzar per a tota la Comissió a “escote”.
12:00 h.- Farem una cercavila pel barri (en cas de no tindre premi)
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:00 h.- II Concurs de Fideguá, es farà per grups. (Caldrà apuntar-se en la llista del tauló d’anuncis).
18:30 h.- Concurs i Cavalcada de disfresses.
21:00 h.- Sopar per a la Comissió Infantil, oferit per nostre P.I. Izan Aleixandre Rodríguez, i nostra F.M.I. Adriana Morales Candela.
22:00 h.- Torrá de Embotit, a càrrec de la falla. per a la Comissió Major, es farà per grups i cada grup haurà de portar-se la seua graella (caldrà apuntar-se en una llista en el tauló d’anuncis).
23:00 h.- Amics de Barraca.
00:00 h.- Orquesta.
01:00 h.- Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda. (JCF)

Dissabte 18 de març

10:00 h.- Esmorzar per a tota la Comissió a “escote”.
11:00 h.- Homenatge al poeta Maximilià Thous, al seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilà Thous, amb la col•laboració especial de la Falla Fra Pere Vives – Bilbao – Maximilià Thous. (JCF)
12:00 h.- Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l’avinguda del Regne de València. (JCF)
12:00 h.- Cercavila per la nostra demarcació
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:30 h.- Dinar d’aixelleta.
20:00 h.- Concentració en el casal per a realitzar l’Ofrena de flors a la nostra Patrona, la Mare de Deu dels Desamparats.
00:00 h.- Discomóvil
01:30 h.- GRAN NIT DEL FOC Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda. (JCF)

Diumenge 19 de març

10:00 h.- Esmorzar per a tota la Comissió a “escote”.
11:00 h.- Al pont de Sant Josep, les falleres Majors de València i les seues corts d’honor faran una ofrena de flors davant de la imatge del patriarca. En acabar l’acte, mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz. (JCF)
12:00 h.- Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les falleres Majors de València i les seues corts d’honor. (JCF)
12:00 h.- Cercavila per nostre barri.
14:00 h.- Mascletà a la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
14:30 h.- Dinar oferit per nostre P.I. Izan Aleixandre Rodríguez, nostra F.M.I. Adriana Morales Candela i F.M. Ana Manzano Ribes. Al finalitzar, entrega dels premis dels concursos celebrats durant l’exercici.
16:00 h.- Castells unflables per als Infantils.
18:00 h.- Chocolatà per a tota la Comissió oferida per nostre P.I. Izan Aleixandre Rodríguez, nostra F.M.I. Adriana Morales Candela i F.M. Ana Manzano Ribes.
21:00 h.- Sopar d’aixelleta per a la Comissió Infantil.
22:00 h.- Crema de la nostra falleta Infantil.
22:30 h.- Cremà de la falla Infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial. (JCF)
23:00 h.- Cremà de la falla Infantil de la plaça de l’Ajuntament. (JCF)
23:00 h.- Sopar d’aixelleta per a la Comissió Major.
00:00 h.- Cremà de la falla gran. Acabarem l’exercici brindant amb sorbet, a càrrec de l’Orxateria “La Jijonenca” i començarem a desmuntar el parador.
00:30 h.- Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial. (JCF)
01:00 h.- Focs aeris a la plaça de l’Ajuntament i cremà de la falla municipal. (JCF)

Diumenge 26 de març

14:00 h.- Dinar a carrec de la falla per a tota la Comissió.
18:00 h.- Junta General de Tancament d’exercici, disolució de la Junta Directiva i nomenament de nou President.
NOTA: Qualsevol variació que poguera sorgir, es comunicarà en el tauler d’anuncis o per correu electrónic.