PROGRAMACIÓN DE FESTEJOS FALLAS 2019

PROGRAMACIÓ  FESTEJOS  2019

 

*Divendres 8 de Març:

19:30:  “Trencá” de perols

21:30:  Inaguració de nostre Parador 2019

Després sopar de sobaquillo

23:00:  Entrega premis barraquers 2019

 

*Dissabte 9 de Març: “Dia del infantil”:

10:30:  Jocs infantils ( laser combat, colchonetes i alguna que atra sorpresa)

14:00: Dinar per als infantils a carrec de la Falla.

17:00: Vesprada de “Play backs”

21:30: Sopar per a tota la comissió a carrec de nostres Falleres Majors 2019 Lourdes Botella Gómez i Maria Rios Martí.

Per als majors: Costillar a la brasa

Per als infantils: Embotit

Després “Cava i dolços”

23:00: Discomovil

 

*Diumenge 10 de Març:

13:00: Concurs de paelles

A continuació campionats de truc i parxis

17:00: Campionat infantil de futbolí

 

*Dimarts 12 de Març:

19:30: “Trencá” de perols

 

*Dimecres 13 de Març:

19:30: “Trencá” de perols

 

*Dijous 14 de Març:

18:00: Arreplegada del ninot infantil

22:00: Sopar a carrec de la falla.

Després dolços i mistela per als majors a carrec de nostres Falleres Majors, Lourdes i Maria

Després “Plantá de nostra Falleta infantil.

 

 

*Divendres15 de Març:

10:00: Esmorçar per a la comissió infantil a carrec de nostres Falleres Majors Lourdes i Maria.

Després “Gincana infantil”, i jocs amb pistoles “Nerf”

Important: Els que tinguen pistoles Nerf, que les duguen, pero sense bales (les bales les posará la Falla)

Dur també, ulleres de protecció.

14:00: Dinar per a els infantils a carrec de la falla

Després de dinar entrega de premis infantils dels concursos realitzat durant l ́any.

18:00:  Arreplegada del ninot gran.

21:30:  Sopar a carrec DE LA FIRMA AMSTEL. Per el premi aconseguit per nostra comisió.

Després “cava i dolços” a carrec de nostres Falleres Majors, Lourdes i Maria.

23:00: “Plantá” falla gran.

 

*Dissabte16 de Març:

12:00: Cercavila per la nostra demarcació

16:00: Concentració en el casal per arreplegar el premi de la falla infantil (si hi haguera, que esperem que sí)

21:00: Sopar infantils a carrec de Maria Rios i Martí i Lourdes Botella i Gómez (en el casal)

22:00: Sopar per a la comissió major a carrec de Lourdes Botella i Gómez.

23:30: Orquesta “Valencia”

 

*Diumenge 17 de Març:

10:00:  Concentració en el casal per arreplegar el premi de la falla gran (si hi haguera, que esperem que sí)

12:00:  Cercavila per el barri,  en cas de no tindre premi

13:00: Aperitiu a carrec de nostres Falleres Majors.

14:00: Dinar per conte de nostres Falleres Majors, Lourdes i Maria.

19:00: Concurs de disfraços.

21:30: Sopar infantil temátic pagat per la Fallera Major infantil Maria Rios i Marti.

22:00: “Amics de Barraca”, amb nostra ja tradicional “Torrá”

23:00:  Discomovil

 

*Dilluns 18 de Març:

12:00: Cercavila per el nostre barri

18:30: Concentració en el casal per a anar a realitzar l’ofrena de flors a la nostra Patrona, la Mare de Deu dels Desamparats

22:30: Sopar de sobaquillo

23:30: Actuació del cómic Paco Calonge

A continuació discomovil

 

*Dimarts 19 de Març:

12:00: Cercavila per el nostre barri.

14:00: Paella a carrec de nostres Falleres Majors, Lourdes i Maria.

A continuació dolços i brindis

17:00: Actuació del mag Thomas que sorprendrá amb la seua magia als xiquets i no tan xiquets.

18:00: “Chocolatá” a carrec de Maria i Lourdes

19:00:  Entrega de premis als majors dels concursos i campionats realitzats al llarg de l’exercici faller

21:00: Sopar de sobaquillo per a la comissió infantil

22:00: Cremá de la nostra falla infantil

23:00: Sopar de sobaquillo per a la comissió major

24:00: Cremá de la nostra falla gran

 

*Dissabte 30 de Març:

21:30  Sopar de Sobaquillo

A continuació Junta General extraodinaria de tancament d ́exercici, disolució de la Junta Directiva i nomenament de President per al nou exercici.